Article Microbiome Potentialiste 01 Kérastase

Mikrobiom skóry głowy to sekret zdrowo wyglądających, pięknych włosów

Nadszedł czas, aby poprawić kondycję skóry głowy – my mamy na to rozwiązanie.

Article Microbiome Potentialiste 02 Kérastase

Uczucie zdrowej skóry głowy jest kluczem do pięknych włosów – nie jest to jednak nowość, ponieważ w dzisiejszych czasach wszyscy myślimy bardziej holistycznie. W naszych zabiegach pielęgnacyjnych dbamy nie tylko o to, żeby świetnie wyglądać, ale chcemy, aby pomagały nam one również czuć się dobrze jednocześnie poprawiając nasze samopoczucie. W Kérastase wiemy, że poprawiając kondycję skóry głowy, Twoje włosy również na tym skorzystają.

Niestety, nasz współczesny styl życia sieje spustoszenie – wiele osób cierpi z powodu chorób skóry głowy spowodowanych stylizacją przy użyciu wysokiej temperatury, wody z kranu, zanieczyszczeń, stresu i nieprawidłowej diety lub jako następstwo przejścia COVID19. Jeśli kiedykolwiek czułaś, że Twoje włosy zbyt szybko się przetłuszczają, że Twoja skóra głowy nie czuje się komfortowo lub że Twoje włosy u nasady są pozbawione życia i nie wyglądają świeżo, to znaczy, że Twoja skóra głowy potrzebuje  przywrócenia twojego mikrobiomu do stanu początkowego.

Article Microbiome Potentialiste 03 Kérastase

Mikrobiom Skóry Głowy

Article Microbiome Potentialiste 04 Kérastase

Przez długi czas probiotyki i prebiotyki dla zdrowia jelit były nowością; zwiększając poziom dobrych bakterii jelitowych możemy czerpać korzyści zdrowotne. Nasza skóra również posiada swój własny mikrobiom składający się z bakterii, co stanowiło największe odkrycie w dziedzinie pielęgnacji skóry w ciągu ostatnich 15 lat. Milenialsi stosują obecnie kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy zawierające probiotyki, a na Instagramie jest 1 milion postów z hashtagami #probiotyki, #mikrobiom, #prebiotyki. Krótko mówiąc, mikrobiom jest w centrum uwagi.

Ponieważ skóra głowy jest również skórą, logicznym było, aby Kérastase skupiło swoje badania na mikrobiomie skóry głowy. Czy optymalizacja tego mikrobiomu może prowadzić nie tylko do uczucia zdrowszej skóry głowy, ale również zdrowiej wyglądających włosów? Mikrobiom skóry głowy, gdy jest prawidłowy, jest korzystnym ekosystemem żywych bakterii. Kiedy jego równowaga jest zachowana, może bronić się przed szkodliwymi czynnikami i wpływać na zdrowie skóry. Jeśli jednak delikatna równowaga tego mikrobiomu zostanie osłabiona, zaczynają pojawiać się zaburzenia i dyskomfort skóry głowy.

Article Microbiome Potentialiste 05 Kérastase

Zdrowy mikrobiom może zostać zaburzony przez czynniki takie jak stylizacja przy użyciu wysokiej temperatury, woda z kranu, zanieczyszczenia, stres i dieta, co przyczynia się do płaskich, przetłuszczających się u nasady włosów. W takiej sytuacji włosy mogą stracić swoją witalność, siłę i piękno, a skóra głowy może odczuwać dyskomfort związany ze swędzeniem, wrażliwością i podrażnieniami.

 

PIELĘGNUJ SKÓRĘ GŁOWY STOSUJĄC OCHRONNE SERUM SPÉCIFIQUE POTENTIALISTE

Article Microbiome Potentialiste 06 Kérastase

Aby wzmocnić barierę ochronną skóry głowy i walczyć z brakiem jej równowagi, Kérastase stworzyło pierwsze uniwersalne serum ochronne do niezrównoważonej skóry głowy, wykorzystując naukę o mikrobiomie – Serum Potentialiste. Silna formuła zawiera 10% frakcji bakterii Bifidus Prebiotic, aby odżywiać dobre bakterie chroniące i wzmacniające mikrobiom skóry głowy oraz 1% witaminy C, aby neutralizować szkodliwe czynniki środowiskowe, zapewniając zdrowsze włosy.

Szybko działająca kuracja daje natychmiastowy efekt ukojenia skóry głowy, dzięki czemu staje się ona bardziej miękka, odświeżona i pełna energii, z mile widzianym skutkiem uniesienia włosów u nasady. Natychmiast możesz spodziewać się bardziej nawilżonej skóry głowy, która jest skuteczniej chroniona przed zanieczyszczeniami, co poprawia zdrowie cebulek włosów. Z każdym dniem twoja skóra głowy będzie bardziej zrewitalizowana i zdrowiej wyglądać.

Article Microbiome Potentialiste 07 Kérastase