Article InSalonRoutine 01 Kérastase
Curl Manifesto

Jak Kérastase celebruje kręcone włosy w salonach fryzjerskich i w domu

Od nowej gamy kosmetyków Curl Manifesto do użytku domowego po nowy Rytuał pielęgnacyjny Curl Manifesto – jeśli masz kręcone włosy, mamy wszystko, czego potrzebujesz.

Article InSalonRoutine 02 Kérastase

Niestety, w wielu Salonach fryzjerskich, gdy przychodzi klientka o kręconych włosach, to z powodu braku wiedzy oferuje się jej prostowanie włosów. Nadszedł czas to zmienić. Przyjrzeliśmy się jak właścicielki kręconych włosów są traktowane w Salonach fryzjerskich i w jaki sposób postrzegają sposób, w jaki są obsługiwane. Do Fryzjera przychodzi 66% kobiet o kręconych vs. 40% klientek o prostych włosach, a wiele z nich wspomina o nieprzyjemnych doświadczeniach w salonie.

„Ostrzygł mnie tak krótko, jak moją siostrę, która ma proste włosy. Okropnie płakałam. Teraz swoje włosy pozwalam strzyc tylko Stylistom, którzy sami mają kręcone włosy.”

To jedna z wielu anegdot, która pokazuje, dlaczego tak wiele kobiet nie ma zaufania do Salonów fryzjerskich. W rzeczywistości, 40% właścicielek kręconych włosów woli dbać o swoje loki na własną rękę zamiast pójść do Fryzjera. Jako liderzy w branży uważamy, że mamy obowiązek zapewnić Fryzjerom odpowiedni warsztat i wiedzę o włosach kręconych. Abyśmy mogli zaoferować kobietom o pięknych naturalnych włosach kręconych jak najlepszą obsługę, konsultowaliśmy się z dwoma ekspertami od włosów kręconych: Vernonem François, znanym Stylistą włosów oraz specjalistą od szkoleń i Aude Livoreil, specjalistką od włosów kręconych.

Article InSalonRoutine 03 Kérastase

„Teraz wiem, że na świecie są ludzie, którzy będą mogli używać produktów Kérastase do włosów o każdej teksturze, i czuć się częścią tej luksusowej społeczności” mówi François. Stylista celebrytów słusznie uważa, że Fryzjerzy powinni być „odpowiednio przygotowani na niuanse tekstury włosów, z jakimi spotykają się na co dzień”. Wszyscy razem powinniśmy lepiej sobie radzić.

Article InSalonRoutine 04 Kérastase

„Mam praktyczne podejście do wszystkiego. Czasami zdarza się, że nie wiem, jak pielęgnować lub ciąć włosy zanim ich nie dotknę. Proszę klientkę, żeby opowiedziała mi, dlaczego jej włosy są takie, jakie są. Tutaj trzeba okazać prawdziwe zainteresowanie. Okazywać szacunek, zadawać pytania.”

 

Jako profesjonalna marka, Kérastase rozumie znaczenie diagnozy włosów i konsultacji. Rozumie także, jak ważne jest odpowiedni dobór produktów i rutyn pielęgnacyjnych do indywidualnych potrzeb. W taki sposób powstała nowa gama Curl Manifesto. Możesz również oczekiwać od naszych Ekspertów w Salonach fryzjerskich łatwych do zastosowania wskazówek pielęgnacyjnych. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów kręconych, które możesz wypróbować już dziś.

Znajdź rutynę pielęgnacyjną szytą na miarę potrzeb Twoich kręconych włosów

Wskazówki Profesjonalistów

Przygotowanie do mycia
W przypadku kręconych, suchych włosów konieczne jest ich dodatkowe wzmocnienie i odżywienie przez nałożenie Odżywczego Olejku Curl Manifesto na włosy przed ich umyciem Kąpielą. 

Używaj palców
Podczas mycia włosów Nawilżającą Kąpielą Curl Manifesto, w rytm płynącej wody użyj palców, aby rozplątać włosy. Palce powinny być szeroko rozstawione, aby zminimalizować tworzenie się kołtunów, ponieważ mokre włosy kręcone i supełkowe są naprawdę delikatne. 

Odżywka i wgniatanie
Rozetrzyj Nawilżającą Odżywkę Curl Manifesto na dłoniach i wgnieć ją w połowie długości i w końcówki bardzo mokrych włosów. Trzeba to robić naprawdę szybko, aby odżywka dostała się do łusek, gdy włosy są mokre, ponieważ wtedy wchłania się naprawdę dobrze.

Nawilżaj, nawilżaj, nawilżaj
Włosy kręcone często są bardziej przesuszone niż inne rodzaje włosów, więc nawilżanie to klucz do redukcji puszenia się włosów i ograniczenia ich łamliwości. Nawilżający Krem do loków Curl Manifesto bez spłukiwania, zapewnia włosom potrzebne odżywienie. Dobrze wgnieć Krem we włosy palcami i ugniataj końcówki, aby wydobyć skręt – musisz to robić bardzo szybko, gdy włosy są mokre, aby jak najlepiej wniknęły we włókna włosowe.

Pozostaw do wyschnięcia lub wysusz suszarką z dyfuzorem
Gdy tylko możesz, pozostaw włosy do naturalnego wyschnięcia, aby ograniczyć ich uszkodzenie i przesuszenie w wyniku stylizacji na gorąco i puszenie się. Możesz także wysuszyć włosy suszarką z dyfuzorem przy średnim nawiewie Nawilżający Krem do loków Curl Manifesto zapewnia optymalną ochronę przed wysoką temperaturą.

Zminimalizuj łamliwość włosów!
Nie masz czasu na to, żeby mokre włosy wyschły naturalnie? Ręcznikiem z mikrofibry delikatnie wyciśnij swoje loki usuwając z nich nadmiar wody bez niszczenia delikatnych pasm.

Odświeżaj skręt między kolejnym myciem
Zbyt częste mycie kręconych włosów szamponem może prowadzić do ich nadmiernego wysuszenia, puszenia się i zniszczenia. Rewelacyjny produkt z gamy Curl Manifesto – Spray Odświeżający loki – odświeża włosy, nawilża je i przywraca kształt lokom w przerwie między kolejnym myciem. 

Pielęgnuj włosy podczas snu
Prawdziwy wielofunkcyjny kosmetyk, Odżywczy Olejek Curl Manifesto, można stosować na noc, aby odżywiać skórę głowy i pasma włosów podczas snu.

Spray Odświeżający Loki Curl Manifesto: Bohater wśród produktów do odświeżania loków

Idź do Fryzjera

W Salonie wiele klientek prosi o zabieg, który natychmiast przywróci witalność i tak ważną sprężystość ich lokom. W Kérastase wsłuchujemy się w ich potrzeby, więc opracowaliśmy nowy Rytuał pielęgnacyjny Curl Manifesto, który natychmiast odżywia włókna włosów. Dołącza do do ikonicznej Pielęgnacji z Fusio Dose w najwyższym stopniu dostosowanej do indywidualnych potrzeb włosów falowanych, kręconych i supełkowych.

Article InSalonRoutine 05 Kérastase
Article InSalonRoutine 06 Kérastase

Dla osób o włosach falowanych lub kręconych o niskiej porowatości przeznaczona jest usługa podkreślająca skręt i nawilżająca włosy. To rytuał składający się z 4 gestów pielęgnacyjnych, rozpoczynający się od Nawilżającej Kąpieli Curl Manifesto, która delikatnie myje włosy jednocześnie je nawilżając. Następnym krokiem jest zabieg Fusio Dose. Trzeci gest to Nawilżający Krem do loków Curl Manifesto, który modeluje loki i zabezpiecza je przed wilgocią, natomiast Nawilżający Żel do loków Curl Manifesto podkreśla skręt włosów i utrwala loki bez potrzeby ugniatania włosów.

Dla osób o włosach kręconych lub supełkowych o wysokiej porowatości przeznaczona jest kuracja głęboko nawilżająca. Przy tych typach włosów gesty są takie same, jak w przypadku poprzedniej rutyny, ale dodatkowo stosujemy Odżywczą Maskę Curl Manifesto – po zabiegu Fusio Dose i przed Odżywką. Na koniec nakładamy warstwę olejku Odżywczego Olejku Curl Manifesto, aby wzmocnić włosy i dodać im połysku.

Article InSalonRoutine 07 Kérastase

Składniki przyjazne lokom, które warto mieć na uwadze

Rytuały pielęgnacyjne z wykorzystaniem Fusio Dose to pielęgnacje, które uwielbia François.

„Traktuj ludzi tak, jak chciałbyś, żeby Ciebie traktowano. To gwarancja długotrwałego sukcesu. To nic trudnego. Nieważne o co poprosi klientka – chce po prostu poczuć się piękną i wysłuchaną. Każdy na to zasługuje, niezależnie od tego jakie ma włosy.”