Article GreasyScalp Kerastase 01

Długotrwała świeżość: #1 oznaka zdrowo wyglądających włosów

Odkryj sekrety świeżości, która trwa, aby łagodzić przetłuszczanie się włosów u nasady, zwiększyć ich objętość oraz zachować piękno i czystość na dłużej.

Article GreasyScalp Kerastase 02

Czy wiesz, że jedną z oznak zdrowo wyglądających włosów jest ich świeżość? Jeśli Twoim włosom brakuje tego charakterystycznego, czystego zapachu tuż po umyciu, to znak, że coś może być nie tak. A świeże włosy to nie tylko włosy świeżo umyte. Zdrowe włosy są w stanie zachować świeżość na dłużej bez częstych wizyt pod prysznicem – dowiedz się w jaki sposób.

Oznaki nieświeżych włosów

Jeśli Twoim włosom brakuje świeżości, możesz zauważyć następujące problemy:

Przetłuszczająca się skóra głowy

Przetłuszczająca się skóra głowy i włosy mogą być oznaką rozregulowanego cyklu wydzielania sebum – oznacza to, że nie będziesz w stanie osiągnąć trwałej świeżości.

Nieprzyjemny zapach skóry głowy

Zaburzenie równowagi sebum może być przyczyną nieprzyjemnego zapachu skóry głowy. Jeśli borykasz się z tym problemem, wiedz, że nie jesteś sama, bo jest to coraz częstszy problem.

Brak objętości

Innym symptomem braku równowagi w cyklu wydzielania sebum są włosy płaskie u nasady i ogólny brak ich uniesienia.

Prosty przewodnik jak zachować równowagę między przetłuszczającą się skórą głowy a uwrażliwionymi włosami

Article GreasyScalp Kerastase 03

Jak często myć włosy?

Zwiększenie częstotliwości mycia włosów może wydawać ci się logicznym rozwiązaniem, kiedy dążysz do uzyskania świeżych włosów, ale za częste ich mycie może nasilić i zaburzyć równowagę cyklu wydzielania sebum – co w przypadku stosowania nieodpowiednio dobranych produktów, może być przyczyną niepożądanego, nieprzyjemnego zapachu skóry głowy. W rzeczywistości takie działanie sprawia, że skóra głowy jest mniej świeża. A to z kolei powoduje, iż wilgoć jest odprowadzana z pasm, przez co włosy stają się bardziej odwodnione niż kiedykolwiek.

W ten sposób wpadasz w cykl stale przetłuszczającej się skóry głowy i suchych włosów na całej ich długości. Rozwiązaniem jest mycie włosów przy użyciu odpowiednich produktów, specjalnie dostosowanych i opracowanych tak, aby zapewnić im świeżość.

Gama Specifique: Odpowiedź na długotrwałą świeżość

Chcesz wiedzieć, jak dbać o przetłuszczające się włosy, uniknąć nieprzyjemnego zapachu skóry głowy i zwiększyć objętość włosów? Nasze nowe trio produktów, zawierające aminokwasy, reguluje cykl wydzielania sebum.

Aminokwasy zawarte w nowej wersji Kąpieli Divalent i nowej oczyszczającej Glince Specifique oraz Żel-Masce Specifique mają unikalne właściwości regulujące cykl sebum i przywracające równowagę nawilżenia we włosach. Aminokwasy delikatnie oczyszczają, micele przyciągają zanieczyszczenia (które następnie łatwo się spłukuje), jednocześnie równoważąc zdrowy poziom pH, co pozwala na bardzo delikatne oczyszczanie. Aminokwasy działają również jako aktywny składnik kondycjonujący i wzmacniający, ograniczając działanie wolnych rodników i pomagając osłabionym włosom wchłonąć i utrzymać nawilżenie.

Poznaj gamę produktów Specifique dla świeżych włosów

Specjalnie opracowany szampon do przetłuszczających się włosów, czyli nasza popularna Odświeżająca Kąpiel Divalent zyskała nowe opakowanie, aminokwasy oraz witaminę B6, które delikatnie oczyszczają i równoważą włosy przetłuszczające się u nasady oraz suche i uwrażliwione na końcach. Kąpiel nie tylko oczyszcza, ale również pozostawia pasma o 44% bardziej miękkie*.


*Test instrumentalny.

Oczyszczająca Glinka Specifique do włosów przetłuszczających się u nasady to nowa oczyszczająca glinka zawierająca aminokwasy i Glinkę Kaolinową, które zwiększają objętość włosów o 74% podnosząc je u nasady*. Stosowana raz w tygodniu, glinka oczyszcza skórę głowy bez uszkadzania delikatnych pasm.

 

*Test instrumentalny.

Ostatni produkt Intensywnie nawilżająca Żel-Maska Specifique w swojej żelowej formule zawiera aminokwasy i ceramidy, aby intensywnie nawodnić skórę głowy i włosy bez nasilania produkcji sebum lub obciążania włosów u nasady. Maska stosowana z Kapielą lub Glinką, ułatwia rozczesywanie o 82% i pozostawia włosy bardziej błyszczące o 60%*.

*Test instrumentalny.