CURL MANIFESTO

Dlaczego włosy się kręcą?

Naukowa prawda o tym, dlaczego włosy się kręcą

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego niektóre włosy są proste, a niektóre kręcone? Wykorzystaliśmy moc badań L'Oréal, aby przeanalizować wszystkie rodzaje włosów kręconych w 23 krajach. Sprawdź co odkryliśmy.


WSZYSTKIE WŁOSY SĄ TAKIE SAME


Wszystkie tekstury włosów są biologicznie takie same. Różnią się one kształtem włókna i mieszkiem włosa. Skręt rodzi się głęboko w skórze głowy z zakrzywionej cebulki i przybiera kręty kształt z powodu nieregularnie rozprowadzonej keratyny, budulca włosów.Trzy powody dlaczego włosy kręcone są wyjątkowe


Chociaż wszystkie włosy są biologicznie takie same, kręcone włosy mają charakterystyczne cechy, które wymagają innego podejścia do pielęgnacji.

1. Włosy kręcone są naturalnie bardziej suche i porowate
Włosy kręcone są bardziej porowate niż włosy proste, co zmienia ich zdolność do wchłaniania i zatrzymywania wilgoci oraz środków pielęgnacyjnych. Z tego powodu kręcone włosy wymagają bardzo bogatej, odżywczej pielęgnacji.

2. Loki są cieńsze i bardziej kruche

Włosy kręcone ze względu na budowę są delikatniejsze i bardziej wrażliwe. Zwykle mogą być uszkodzone podczas codziennego układania, splatania, a nawet podczas snu. Narażenie na mechaniczne obciążenia spowodowane szczotkowaniem i rozczesywaniem może prowadzić do uszkodzenia. Badania przeprowadzone na włosach kręconych wykazały, że wymagają one od 5 do 50 razy większej siły niż rozczesywanie włosów prostych. Niezbędne są dodatkowe produkty wzmacniające włosy.

3. Loki mają spiralny kształt, co utrudnia migrację olejków i środków pielęgnacyjnych od nasady do końcówek.

W przypadku prostszych włosów produkty do pielęgnacji mogą z łatwością przesuwać się wzdłuż włókna, nawilżając dalej w dół łodygi. Włosy kręcone są bardziej suche, ponieważ środki pielęgnacyjne nie docierają tak łatwo ze względu na kształt loków. Kluczem do pielęgnacji kręconych włosów jest dodanie substancji rozprowadzających.

Włosy kręcone zasługują na najlepszą pielęgnację

Chcemy celebrować włosy o każdej teksturze i rodzaju. Dzięki naukowym i kulturowym badaniom Kérastase stara się sprostać szczególnym wymaganiom włosów falowanych i kręconych. Dzięki konsekwentnemu stosowaniu naszej filozofii innowacji, sprawiamy, że niemożliwe staje się możliwe. Gama Curl Manifesto zawiera trzy kluczowe składniki dla włosów falowanych i kręconych. 

1. Miód Manuka nawilża, odżywia oraz zmniejsza porowatość włosów.

2. Ceramidy naśladują działanie naturalnych substancji uszczelniających łuski włosowe.

3. Gliceryna pomaga nawilżać włosy i pielęgnować je od nasady aż po same końce, dzięki czemu fryzura ma perfekcyjny kształt.

CELEBRUJ SWOJĄ UNIKATOWOŚĆ.
KOCHAJ SIEBIE. KOCHAJ SWOJE WŁOSY.
KOCHAJ SWOJE FALE I LOKI.

MANIFESTUJ SWOJE PIĘKNO