Image for illustration of Kerastase Main header title
Reflection

Pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania na temat kolekcji Kérastase Reflection

Czym jest Tusz Chromatique?

Tusz Chromatique to pionierska metoda Kérastase korygująca i neutralizująca kolor farbowanych włosów. Po wymieszaniu Tuszu z Maską Chromatique otrzymujemy spersonalizowane rozwiązanie, które zapewnia najbardziej skuteczną ochronę koloru poprzez wzmacnianie lub neutralizowanie reflektów pomiędzy koloryzacjami.

Czym jest korekcja koloru?

Produkty do korekcji koloru, uwielbiane przez blogerów i Instagramowiczów, działają na zasadzie komplementarności kolorów. Kolory umiejscowione naprzeciwko siebie na kole barw znoszą się nawzajem. Nazywane są one kolorami komplementarnymi - działają na zasadzie kompensacji i neutralizują kolor przeciwny. Na przykład, aby zneutralizować zaczerwienienia na skórze, należy zastosować zieloną recepturę (kolor zielony widnieje naprzeciwko koloru czerwonego w kole barw).

Po raz pierwszy, Kérastase czerpie z tego nowego trendu i korzysta z rozwiązań naukowych dotyczących komplementarności kolorów dla skutecznego odżywiania i ochrony włosów koloryzowanych.

Jakiej technologii użyto w Tuszach Chromatique?

Tusz Chromatique zawiera barwniki bezpośrednie, które zapewniają trwały kolor neutralizując niepożądane odcienie. Barwniki te zostały wybrane, ponieważ łączą się z włosami koloryzowanymi: są stosowane przez wiodących kolorystów włosów, są najbliższe odcieniowi włosów i chronią ich włókno.

Ile jest odcieni Tuszy Chromatique?

Dostępne są cztery odcienie Tuszu:

 • Zimny blond (receptura fioletowa) neutralizuje niepożądane żółte refleksy i tony, aby uzyskać jeszcze głębszy zimny blond.
 • Zimny brąz (receptura zielona) neutralizuje niepożądane czerwone/czerwono-pomarańczowe refleksy lub tony, aby uzyskać jeszcze głębszy zimny brąz.
 • Miedziany podkreśla miedziane refleksy dla ożywionego efektu miedzianych włosów.
 • Czerwony podkreśla czerwone refleksy dla ożywionego efektu rudych włosów.

Jak wybrać właściwy odcień?

Po przeprowadzeniu dokładnej diagnozy w salonie Kérastase, Fryzjer-Doradca będzie w stanie doradzić zastosowanie właściwego odcienia Tuszu Chromatique i udzieli wszelkich zaleceń odnośnie jego stosowania.

Kiedy powinnam zacząć stosować Tusz Chromatique?

Powinnaś zacząć stosować Tusz Chromatique od trzeciego tygodnia po koloryzacji i używać go do ostatniego tygodnia cyklu koloryzacji.

Jak często powinnam stosować Tusz Chromatique?

Dzięki długotrwałej mocy barwników bezpośrednich, wystarczy stosować produkt raz w tygodniu, aby zapewnić jednolity efekt i uniknąć przeciążenia włókna. Oznacza to, że Tusz Chromatique stosuje się średnio co trzecie mycie włosów.

Czy dzięki Tuszom Chromatique można wydłużyć odstęp między koloryzacjami?

Tusze Chromatique korygują refleksy, a kolor odzyskuje swój promienny połysk na całej długości włosów. Tusze nie zastępują koloryzacji, ale pozwalają dłużej utrzymać żywy kolor i piękną teksturę włosów pomiędzy koloryzacjami.

Czy przed zastosowaniem Tuszu Chromatique należy przeprowadzić test skórny?

Przeprowadzenie testu skórnego nie jest wymagane. Tusz Chromatique stosowany jest do włosów koloryzowanych. Tusz należy nakładać wyłącznie na długościach włosów, unikając kontaktu produktu ze skórą głowy.

W jaki sposób należy przygotować Tusz Chromatique?

Do przygotowania Tuszu Chromatique potrzebne są odpowiednie akcesoria (miseczka& oraz szpatułka).

 • Za pomocą szpatułki napełnić miseczkę Maską Chromatique do widocznej linii (15 ml).
 • Dodać 10 kropli Tuszu Chromatique do maski znajdującej się w miseczce.
 • Dokładnie wymieszać do uzyskania jednolitej konsystencji.
 • Nanieść na umyte i wysuszone ręcznikiem włosy (poniżej opisano sposób nanoszenia produktu).

Dlaczego należy zmieszać ze sobą dwa produkty?

Mieszanka zapewnia najbardziej optymalne stężenie barwników bezpośrednich oraz niezrównaną skuteczność masek Reflection pod względem korekcji koloru, jak również pielęgnacji włosów. Piękna tekstura włosów jest wynikiem działania czynników wygładzających, zmiękczających i ułatwiających rozczesywanie, które dbają o integralność włókna włosa.

Czy można przygotować mieszankę z wyprzedzeniem?

Tusz Chromatique musi być świeżo zmieszany tuż przed aplikacją, w celu zapewnienia skuteczności barwników bezpośrednich i nadania pożądanego odcienia.

Czy można zmieszać Tusz Chromatique z inną maską lub odżywką?

Mieszanie Tuszy Chromatique z innymi maskami lub odżywkami, niż Reflection nie jest zalecane.
Mleczko Chromatique może być stosowane razem z Tuszem Chromatique. Tak jak w przypadku Maski Chromatique, należy przestrzegać czasu pozostawienia produktu na włosach (5 minut), jak również proporcji mieszanki. Dzięki skuteczności barwników bezpośrednich,’ Mleczko Chromatique wystarczy stosować raz w tygodniu.

Czy można mieszać Tusz Chromatique bezpośrednio w słoiczku maski?

Tuszu Chromatique nie należy mieszać bezpośrednio w słoiczku maski, ponieważ nie zostaną zachowane odpowiednie proporcje i efekt nie będzie zapewniony. W takiej mieszance zalecana ilość Tuszu Chromatique mogłaby zostać przekroczona. Ponadto barwniki bezpośrednie należy przechowywać w osobnym pojemniku, aby nie utraciły swojej skuteczności.

Co się stanie, jeżeli dodam za dużo Tuszu Chromatique do maski?

Efekt będzie zbyt intensywny lub neutralizacja zbyt mocna. Wyższe jest ryzyko zabarwienia dłoni. Zalecane proporcje zostały przetestowane w celu zapewnienia najlepszej korekcji koloru i pielęgnacji, tak aby uzyskać naturalny i najbardziej korzystny rezultat.

I odwrotnie, co się stanie, jeżeli nie dodam wystarczającej ilości Tuszu Chromatique do maski?

Efekt nie będzie wystarczająco widoczny, a neutralizacja będzie mniej skuteczna.

W jaki sposób należy nakładać Tusz Chromatique?

 • Włosy należy umyć dwukrotnie kąpielą Chromatique i wysuszyć je ręcznikiem.
 • Nakładać produkt równomiernie wzdłuż długości włosów i na końcówki.
 • Pozostawić na 5 minut.
 • Masować do powstania piany i spłukać dokładnie.

Jak długo należy pozostawić produkt na włosach?

Technologia barwników bezpośrednich jest wysoce skoncentrowana i skuteczna, wystarczy więc pozostawić produkt na zaledwie 5 minut, aby osiągnąć idealny rezultat.

Co się stanie jeśli przekroczę zalecany czas pozostawienia produktu na włosach?

Przekroczenie czasu pozostawienia produktu na włosach może spowodować, że efekt będzie zbyt intensywny lub że kolor będzie niejednolity.

Czy Tusz Chromatique barwi dłonie?

Tusz Chromatique nie barwi dłoni jeśli przestrzegane są zalecenia dotyczące nakładania produktu. Prawo zezwala na stosowanie Tuszu Chromatique bez rękawiczek ochronnych, niezależnie od tego czy pielęgnacja jest wykonywana w domu czy też w salonie fryzjerskim. W przypadku gdy dłonie lub skóra miały kontakt z barwnikami bezpośrednimi, należy umyć je wodą.

Co się stanie, jeżeli nałożę Tusz Chromatique na suche włosy?

Tusz Chromatique jest bardziej skuteczny i lepiej wchłaniany przez mokre włosy.  Nakładanie produktu na suche włosy może spowodować, że kolor będzie nierówny i wymagane będzie użycie większej ilość produktu.

Co się stanie, jeżeli nałożę tylko Tusz Chromatique, bez maski?

Nie należy stosować Tuszu Chromatique bez maski. Efekt będzie zbyt intensywny ze względu na barwniki bezpośrednie. Maska odżywia włosy, a także kompleksowo chroni i ożywia ich kolor.

Refleksy są zbyt intensywne, jak mogę je złagodzić?

Barwniki bezpośrednie są są usuwane podczas mycia włosów. Jeżeli refleksy są zbyt intensywne należy użyć neutralnego szamponu na suche włosy i wykonać masaż na długości włosów. Następnie spłukać włosy wodą i nałożyć Maskę Chromatique.

Czy można nakładać Tusz Chromatique na naturalne włosy?

Tusz Chromatique został stworzony z myślą o pielęgnacji włosów koloryzowanych i ma za zadanie odświeżać wyblakły kolor włosów lub neutralizować kolor, stosownie do wymagań. Stosowanie Tuszu Chromatique na naturalnych włosach nie jest zalecane, ponieważ takie działanie przynosi nikłe rezultaty.

Czy Tusz Chromatique zmieni mój obecny kolor włosów?

Tusz Chromatique nie zmieni aktualnego koloru włosów, ale ożywi i przedłuży trwałość wyblakłego koloru lub zneutralizuje niepożądane refleksy. Dla optymalnych rezultatów należy przestrzegać instrukcji dotyczących dawkowania i nakładania produktu.

Czy można nakładać Tusz Chromatique na nasadę włosów?

Nie należy nakładać Tuszu Chromatique na nasadę włosów. Jeżeli to konieczne, użyj grzebienia, aby nałożyć mieszankę jak najbliżej nasady włosów.

Czy Tusz Chromatique zmieni wygląd moich włosów przy najbliższej koloryzacji?

Tusz Chromatique nie zmieni wyglądu Twoich włosów po kolejnej koloryzacji. W niektórych przypadkach użycie Tuszu Chromatique może skutkować nierównomiernym wyglądem odrostów.

Usługi

Indywidualnie dobrana pielęgnacja

10 informacji, które powinnaś wiedzieć o naszej ikonicznej pielęgnacji Fusio Dose

Nasza ikoniczna i przełomowa pielęgnacja dostępna tylko w Salonach fryzjerskich współpracujących z marką Kérastase obchodzi w tym roku swoje 10. urodziny!

Program pielęgnacji Kérastase dobrany do potrzeb Twoich włosów

Odpowiedz na poniższe pytania, aby odkryć produkty Kérastase indywidualnie dobrane do potrzeb Twoich włosów.