Kerastase Find The Curly Hair Routine
CURL MANIFESTO

Znajdź rutynę pielęgnacyjną szytą na miarę potrzeb Twoich kręconych włosów

Dostosowana do indywidualnych potrzeb rutyna to klucz do podkreślenia piękna naturalnych loków, które pokochasz. Znajdź najlepszą rutynę dla swoich kręconych włosów.

Włosy kręcone mają różne formy i stopnie skrętu – od luźnych fal i sprężystych loków po przepiękne korkociągi. Różnice między nimi wybiegają daleko poza wygląd włosów. Każdy typ włosów kręconych potrzebuje indywidualnej rutyny, aby zapewnić im jak najlepszą pielęgnację i wygląd każdego dnia. Pielęgnacja włosów kręconych nie musi być męczącym obowiązkiem. W rzeczywistości, jeśli znajdziesz odpowiednią dla siebie rutynę, pielęgnacja i stylizacja włosów stanie się przyjemnością. Poniżej przedstawiamy 3 proste rutyny do różnego typu włosów, z których każda wykorzystuje naszą niesamowitą nową gamę produktów opracowaną specjalnie do włosów kręconych – Curl Manifesto.

Rutyna 1: Włosy falowane

Nasza pierwsza rutyna została opracowana z myślą o włosach falowanych typu 2. Włosy typu 2 nie są szczególnie suche i chociaż są podatne na puszenie się, to mogą być błyszczące. Podtypem włosów typu 2 jest 2A, czyli włosy gładkie i względnie łatwe w stylizacji, ale także 2C, czyli włosy dość szorstkie i podatne na puszenie się. 

Mycie: Prosta rutyna złożona z 4 gestów, z których pierwszy to Kąpiel Nawilżająca Curl Manifesto – aby usunąć z włosów resztki kosmetyków. Delikatna, kremowa Kąpiel skutecznie oczyszcza skórę głowy i pasma włosów, jednocześnie odżywiając je i nawilżając. 

Pielęgnacja: Teraz czas na Nawilżającą Odżywkę Curl Manifesto, która nawilża włosy bez obciążania.


Stylizacja: Do stylizacji można wybrać Nawilżający Krem do loków Curl Manifesto, ograniczający puszenie się włosów, bez konieczności spłukiwania, zapewniający lokom miękkość i nawilżenie lub Nawilżający Żel do loków Curl Manifesto, który prawdziwie podkreśla i modeluje fale bez konieczności ugniatania włosów. Można również zastosować oba produkty jednocześnie. 


Między myciami włosów: Naszym rewelacyjnym produktem jest Spray Odświeżający Loki Curl Manifesto do stosowania na drugi dzień po myciu, który nawilża włosy, podkreśla ich połysk i przywraca skręt.

Dowiedz się więcej: Spray Odświeżający Loki Curl Manifesto: Bohater wśród produktów do odświeżania loków

 

Rutyna 2: Włosy kręcone

Nasza druga rutyna została opracowana z myślą o włosach kręconych typu 3. Te spiralne loki – od luźnych i sprężynujących po tworzące ciasne supełki – nie są tak lśniące jak włosy proste lub falowane, ponieważ w ich przypadku mieszki włosowe nie leżą tak płasko. Naturalna wilgoć nie przemieszcza się od nasady po końce włosów, więc pasma nie odbijają tak dobrze światła. Wyzwaniem w przypadku tych włosów kręconych jest przesuszenie, łamliwość, puszenie się i plątanie, więc potrzeba im pielęgnacji warstwowej. 

Mycie: Kąpiel Nawilżająca Curl Manifesto oczyszcza skórę głowy i pasma włosów oraz usuwa z włosów resztki kosmetyków. Kąpiel o kremowej konsystencji także nawilża włosy.

Pielęgnacja:
Zamiast Odżywki do tego typu włosów kręconych lepiej zastosować Maskę. Odżywcza Maska Curl Manifesto głęboko odżywia włosy i wygładza ich łuski, a jednocześnie ułatwia rozplątywanie loków (co zmniejsza ryzyko ich niepożądanego łamania się). 

Stylizacja:
Dzięki naszym produktom do stylizacji uzyskasz swój wymarzony look. Wygładzająca formuła Nawilżającego Kremu do loków Curl Manifesto poskromi puszące się włosy. Nawilżający Żel do loków Curl Manifesto pomoże podkreślić piękno Twoich loków, a wielofunkcyjny Odżywczy Olejek Curl Manifesto możesz nałożyć na skórę głowy i na pasma włosów, aby je odpowiednio odżywić i nadać im pożądany połysk. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, nałóż te trzy produkty warstwowo, aby włosy były intensywnie odżywione, nawilżone i lśniące. 

Między myciem włosów: Na ratunek włosom przybywa Spray Odświeżający Loki Curl Manifesto, który podkreśla skręt i nawilża włosy kręcone między myciami. 

 

Rutyna 3: Włosy supełkowe (afro)

Ta rutyna jest stworzona dla włosów kręconych typu 4, tworzących ciasne supełki lub zygzaki, które są jednym z najbardziej delikatnych typów włosów wymagających wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Skręt afro może mieć kształt litery “S” lub mniej wyraźny kształt, ale w obu przypadkach jest bardzo wymagający. 

 

Przed Kąpielą: Użyj naszego wielozadaniowego Olejku Curl Manifesto, aby odżywić i rozplątać loki przed myciem. Możesz również użyć Olejku później do stylizacji – jest naprawdę wielofunkcyjny!

Mycie: Podstawa każdej naszej rutyny do włosów kręconych jest Nawilżająca Kąpiel Curl Manifesto, która oczyszcza skórę głowy i pasma włosów, jednocześnie usuwając z włosów resztki kosmetyków. Ta Kąpiel o kremowej konsystencji skutecznie myje, ale również nawilża Twoje loki. 

Pielęgnacja: Tak jak w przypadku włosów kręconych typu 3 Najlepiej użyć Odżywczej Maski Curl Manifesto, która niesamowicie odżywia włosy, dzięki czemu loki stają się gładkie i nie plączą się.

Stylizacja: Polecamy trio produktów do stylizacji: Stosując metodę znaną jako LOC zacznij od nałożenia Nawilżającego Kremu do loków Curl Manifesto bez spłukiwania, następnie warstwę Odżywczego Olejku, a na koniec Nawilżającego Żelu, aby zabezpieczyć włosy przed wysoką temperaturą i nadać odpowiedni kształt lokom. Nawilżający Krem Curl Manifesto ma właściwości redukujące puszenie, Olejek odżywi skórę głowy i pasma włosów, a Żel podkreśli piękno Twoich loków. 

Pielęgnacja na noc: Na noc możesz również zastosować Odżywczy Olejek Curl Manifesto (widzisz, mówiliśmy, że to produkt wielofunkcyjny), aby dodatkowo odżywić i zadbać o Twoje loki podczas snu.

Między myciami włosów:
I wreszcie, Spray Odświeżający Loki Curl Manifesto podkreśli skręt i nawilży loki pomiędzy myciami.


Odkryj całą linię Curl Manifesto tutaj.