CURL MANIFESTO

Jaki jest Twój typ skrętu?

Poznaj różne typy włosów kręconych

Loki, loki, wszędzie. Występują w tak wielu kształtach i teksturach, nieskończonym spektrum indywidualnego piękna. Każda kobieta nosi swój strój na swój sposób, aureola dumy i pewności siebie. Ale czy wiesz jaki masz typ włosów kręconych i jak to wpływa na rutynę pielęgnacyjną?


Eksperci od pielęgnacji włosów kręconych dużo mówią o „ wzorze loków”. Dzieje się tak, ponieważ nie wszystkie kręcone włosy mają ten sam kształt, a sposób, w jaki loki się skręcają, ma wpływ na rutynę pielęgnacyjną. Możesz nawet mieć różne kształty loków na jednej głowie. Zrozumienie typów włosów kręconych może pomóc w doborze najbardziej dostosowanej rutyny pielęgnacyjnej dla Twojego typu włosów.


Skręt typu 2: Włosy falowane

Włosy falowane mają kształt litery S lub są skręcone w spiralę. Ponieważ obciążające włosy kosmetyki łatwo odkształcają taką naturalną fryzurę, włosy falowane potrzebują lekkiej odżywki i kosmetyków modelujących. Luźne loki zapobiegają przedostawaniu się naturalnego sebum w dół trzonu włosa, więc wymagają średniej ilości dodatkowego nawilżenia i odżywienia. Lekka Odżywka pozwoli na redukcję niepożądanego puszenia się włosów oraz zdefiniuje wzór loków. Zalecamy stylizację w niskiej temperaturze i konsekwentną pielęgnację, aby podkreślić naturalny ruch loków i zapobiec nadmiernej obróbce końców.


Skręt typu 3: Włosy kręcone

Włosy kręcone mogą występować w formie luźnych loków lub ciasnych, sprężystych loków typu korkociąg, których pasma owijają się ściśle wokół siebie. Włókno włosa jest bardziej porowate i delikatne niż w przypadku włosów falowanych. Jednocześnie, ze względu na to, że loki są ciaśniejsze, naturalne sebum z trudnością dociera do końcówek włosów, więc kręcone włosy potrzebują produktów intensywnie nawilżających i wzmacniających, takich jak maski do włosów i pielęgnacja warstwowa bez spłukiwania. Zalecamy rozczesywanie włosów za pomocą szerokiego grzebienia (nie szczotki), aby nie naruszać skrętu. Dobrym rozwiązaniem będzie również skręcanie i upinanie włosów przed snem, podobnie jak spanie na jedwabnej poszewce lub z chustą na głowie.


Skręt typu 4: Włosy supełkowe 

Włosy supełkowe mogą wyglądać jak ciasne korkociągi lub mieć kształt zygzaków. Skręt jest bardzo gęsty przy skórze głowy, a na końcach lekko się rozluźnia. Włókna włosów są cieńsze i delikatniejsze, co zwiększa ryzyko ich łamliwości. Ponieważ naturalne sebum ma trudności z przedostaniem się w dół włosa, są również bardzo suche. Włosy supełkowe wymagają maksymalnego odżywienia, wzmocnienia i modelowania, co można osiągnąć dzięki używaniu wielu produktów do pielęgnacji warstwowej oraz intensywnie pielęgnujących olejków pozostawianych na włosach na noc. Zalecamy suszenie włosów ręcznikiem z mikrofibry, oraz owijanie włosów jedwabiem przed snem, aby zapobiec ich łamaniu.


Dylematy dotyczące włosów kręconych


Oprócz typu skrętu istnieją inne cechy, które mogą wpływać na zdrowie kręconych włosów. Porowatość, wrażliwość oraz grubość włókien to także czynniki wpływające na to, jak należy pielęgnować falowane i kręcone włosy. Pielęgnacja zależy również od twoich konkretnych celów związanych z lokami. Chcesz wzmocnić skręt loków lub uzyskać bardziej miękkie loki?


Odkryj profesjonalną gamę Curl Manifesto stworzoną z myślą o włosach falowanych, kręconych i supełkowych