Genesis Homme

Jak zapobiec przerzedzaniu się włosów u mężczyzn?

Utrata gęstości, nadmiernie wypadające pasma czy matowość - z takim scenariuszem musi mierzyć się wielu mężczyzn. Być może zauważyłeś już, że Twoje włosy są coraz cieńsze i tracą swój naturalny blask. Jeżeli chcesz cieszyć się pełniejszą fryzurą, zadbaj o jej kondycję dzięki kompleksowemu działaniu. Codzienna rutyna pielęgnacyjna i dobór odpowiednich kosmetyków odgrywają tu duża rolę.

Co powoduje wypadanie włosów u mężczyzn?

Pewnie już wiesz, że mężczyźni mogą doświadczyć wzmożonego wypadania włosów w wieku dorosłym. W wyniku naturalnych procesów, codziennie z Twojej głowy może spaść od 50 do 100 kosmyków. Utrata większej ilości powinna być dla Ciebie znakiem ostrzegawczym. Na taki stan rzeczy mogą wpływać zarówno czynniki zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Te pierwsze charakteryzują się utratą pasm wskutek nadmiernej ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe oraz zanieczyszczenia, które mogą powodować tworzenie się wolnych rodników. One z kolei wpływają na stres oksydacyjny, który może doprowadzić do szybszego starzenia się organizmu. Niewłaściwa dieta czy palenie tytoniu również negatywnie wpływają na jakość cebulek. Tracą one bowiem zdolność do regeneracji i naturalnego wzrostu.

Czynniki, które pochodzą z wnętrza Twojego organizmu to przede wszystkim genetyka i hormony. Mogą powodować kurczenie się mieszków włosowych. Zdrowe pasma zastępowane są włóknami o mniejszej średnicy, co naturalnie przekłada się na brak objętości fryzury. Kosmyki są także mniej wytrzymałe i tracą swój blask oraz połysk.

Wypadanie włosów u mężczyzn a dobór odpowiednich kosmetyków

W gamie Genesis Homme odnajdziesz dwa warianty kojących kąpieli. Pierwsza z nich, Kąpiel Bain de Force Quotidien to produkt o charakterze oczyszczającym i wzmacniającym. Przeznaczony jest do każdego rodzaju włosów, które są słabe i rzadkie. Jego żelowa i transparentna konsystencja tworzy gęstą i bogatą pianę, która z powodzeniem usuwa wszelkie zanieczyszczenia i pozostałości sebum. Delikatnie oczyszcza także skórę głowy, a włosy pozostają odpowiednio nawilżone i odświeżone. Aby szybciej uzyskać satysfakcjonujące rezultaty, zaleca się jej codzienne stosowanie.

Z kolei Kąpiel Bain de Masse Epaississant przeznaczona jest do pasm, które zostały dotknięte bardziej zaawansowanym wypadaniem. Produkt ten wzmacnia i nawilża kosmyki na całej długości. Intensywnie oczyszcza dzięki dwóm substancjom myjąco-pielęgnacyjnym oraz glicerynie. Ma ona dodatkowo nawilżyć i pielęgnować całe pasma. Dzięki niej fryzura zyskuje objętość poprzez natychmiastowe pogrubienie struktury włókien od nasady aż po same końce. Zapewnia także uczucie większej ilości włosów na głowie.

Aby odpowiednio uzupełnić Twoją codzienną rutynę pielęgnacyjną, sięgnij po Serum Anti-Chute Fortifiant. Jego żelowa forma zawierająca połączenie keratyny, ekstraktu z korzenia imbiru oraz Aminexilu wzmacnia pasma już od pierwszego nałożenia. Wspiera także naturalną barierę ochronną skóry głowy, a także zapewnia efekt ukojenia. Pasma zyskują na witalności i wzmocnieniu.

Dodatkowym wsparciem dla Twoich włosów będzie również Spray De Force Epaississant. Ten płynny produkt pogrubia pasma, zwiększając optycznie ich ilość. Polimery przywracają objętość, przez co stylizacja fryzury jest o wiele prostsza i trwalsza. Efekt większej ilości włosów utrzymuje się nawet do 24 godzin*.

Jeżeli chcesz odpowiednio zdyscyplinować swoje kosmyki, wartym uwagi będzie także wosk Cire d’Epaisseur Texturisante. Jego matowa i lekka formuła nie pozostawia na pasmach tłustej warstwy, a pozwala na osiągnięcie efektu zagęszczenia i poprawy konsystencji włosów. Dodatkowo, jeśli zastosujesz go równolegle ze zwiększającą grubość Kąpielą Genesis Homme, zwiększysz średnicę włosa aż o 70%*.

*Test instrumentalny.

Sérum Anti-Chute Fortifiant Genesis Homme

ODKRYJ WIĘCEJ

Bain de Masse Epaississant Genesis Homme

ODKRYJ WIĘCEJ

Bain de Force Quotidien Genesis Homme

ODKRYJ WIĘCEJ

Cire d'Épaisseur Texturisante Genesis Homme

ODKRYJ WIĘCEJ

Spray de Force Epaississant Genesis Homme

ODKRYJ WIĘCEJ

Jak powstrzymać wypadanie włosów - podsumowanie

Aby móc dłużej cieszyć się zdrowymi i lśniącymi pasmami, warto skonsultować się z profesjonalistami, aby dobrać odpowiednie produkty do potrzeb swoich włosów. Firma Kerastase od 1964 roku krok po kroku buduje swój sukces, stale dostarczając swoim Klientom skuteczne rozwiązania do pielęgnacji zarówno włosów, jak i skóry głowy. Stosując rytuały pielęgnacyjne Genesis Homme z pewnością zauważysz znaczącą różnicę w ich jakości i gęstości, a przerzedzanie włosów odejdzie w zapomnienie.

*Test instrumentalny.

Kluczowe informacje do zapamiętania

70%

mężczyzn doświadcza wypadania włosów

50-100 włosów

tracimy każdego dnia

6 tygodni

aby uzyskać grubsze włosy

Aminexil

wzmacnia włosy u nasady