Blond Absolu The Faux Blonde's Survival Guide Hero Banner Article Kérastase
WSKAZÓWKI KÉRASTASE

Najważniejsze wskazówki dla blondynek

Fryzjer i specjalista od koloryzacji włosów Johnny Ramirez jest jednym ze znanych twórców najpiękniejszych fryzur blond w Los Angeles. Potrafi stworzyć delikatne, niezwykle efektowne i naturalne stylizacje włosów. Poniżej przedstawiamy jego najważniejsze wskazówki dla blondynek.

01.
Używaj produktów przeznaczonych do włosów blond.

 

Aby zachować czyste odcienie, używaj zestawu produktów Blond Absolu dedykowanych blond włosom.

02.
Po myciu spłucz włosy chłodną wodą.

Chłodna woda zamyka łuski włosów, zachowując ich kolor i nadając im blask.

 
03.

 

Stosuj fioletowy szampon i maskę.

 

Fioletowe pigmenty zawarte w produktach takich jak Kąpiel Ultrafioletowa i Maska Ultrafioletowa redukują żółtawe i miedziane zabarwienie, które pojawiają się na rozjaśnianych włosach.

04. 

 

Nawilżaj, nawilżaj i jeszcze raz nawilżaj.

 

Rozjaśniane włosy są bardzo wrażliwe i narażone na przesuszenie. Używaj produktów intensywnie nawilżających, takich jak Odżywka Cicaflash, aby przywrócić swoim włosom odpowiedni poziom nawilżenia.

Nawilżaj, nawilżaj i jeszcze raz nawilżaj!

05.
Myj włosy rzadziej.

Rzadsze mycie włosów szamponem jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku blondynek. Rozjaśniane włosy wchłaniają naturalne olejki, co zmniejsza potrzebę ich częstego mycia.

 
06.
Pamiętaj o serum bez spłukiwania.

Serum Cicaplasme zabezpieczy rozjaśniane włosy, chroniąc je przed wysokimi temperaturami i szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych.

 
07.

 

Regularnie podcinaj włosy.

 

Włosy blond mają tendencję do przesuszania się, dlatego ich częste podcinanie (co 4-6 tygodni) zapobiega rozdwajaniu się końcówek i sprawia, że włosy są zdrowe.

08. 
Chroń włosy przed słońcem.

Rozjaśniane włosy są wyjątkowo wrażliwe na działanie promieni słonecznych, które mogą powodować ich przesuszanie się i zmianę koloru. Stosuj Serum Cicaplasme, które chroni włosy przed promieniami UV.

 
09.
Chroń włosy, gdy wybierasz się na basen.

 

Chlor może wysuszać rozjaśniane włosy i nadawać im zielonkawy odcień. Zanim pójdziesz popływać, zwilż włosy i nałóż na nie odżywkę. To zabezpieczy je przed chlorem.

10.

 

Ogranicz do minimum stylizację na gorąco.

 

Wysokie temperatury są wyjątkowo niekorzystne dla wrażliwych, rozjaśnianych włosów. Ogranicz lub całkowicie wyeliminuj użycie lokówki, prostownicy i gorącego strumienia powietrza z suszarki do włosów. Jeżeli już musisz stosować te zabiegi, pamiętaj o tym, by zawsze odpowiednio przygotować włosy przy użyciu Serum Cicaplasme, które zapewnia termoochronę do 230 stopni.

Kerastase Wskazówki Farbowane Włosy